Harcerze

Przedstawiamy Wam kilka propozycji przedsięwzięć (głównie w formie zbiórek), możliwych do przeprowadzenia w ramach pracy z bohaterem chorągwi. Nie tylko podczas Kampanii Bohater – zależało nam bowiem, aby stworzyć propozycje, które będzie można wykorzystać również w dalszej, codziennej pracy z bohaterem.

Stąd też hasło całego cyklu - „Cztery pory roku”. Każda “pora roku” to nowe skojarzenia, możliwości w pracy drużyny i konkretne wartości, na które pragniemy zwrócić uwagę. Chcemy, by ten cykl był dla Was barwną, całoroczną podróżą przez miejsca, wydarzenia, idee, związane z Bohaterami Powstań Śląskich. Nie zawsze historycznie i wprost – zamierzamy pokazać, że wartości, jakimi kierowali się nasi bohaterowie, możemy z powodzeniem odnaleźć w naszej codziennej działalności. Staramy się przybliżyć nie tylko fakty historyczne, ale też pokazać złożoność naszego regionu, jego różnorodność, zachęcić do otwartości na innych i współpracy.

Zbiórki układają się w cykl, zaplanowany do realizacji w ciągu jednego roku (po jednej na każdą „porę roku”). Jednocześnie propozycje pozostawiają swobodę decyzji drużynowemu – przygotowane są w takiej formie, by drużyna, w zależności od potrzeb i chęci, mogła zrealizować zarówno cały cykl czterech zbiórek (z elementami łączącymi, jak zadania międzyzbiórkowe), jak i wybrać jedynie niektóre elementy. Mamy bowiem nadzieję, że przede wszystkim będą one inspiracją, zachętą do twórczych poszukiwań i nowych pomysłów i własnej przygody.

- scenariusz zbiórki
- załącznik nr 1
- załącznik nr 2
- Pieśń odchodzących


- scenariusz zbiórki
- Ballada o szczęściu

.
- scenariusz zbiórki


- scenariusz zbiórki
- załącznik nr 1