Złaz za nami!!!

złazTrzy wspólnie spędzone dni, blisko 300 uczestników z 9 hufców, udział w uroczystościach z udziałem Prezydenta RP. Popołudnie pełne różnorodnych zajęć, wieczory spędzone na grze fabularnej i koncercie, a na koniec 100 lampionów wypuszczonych hen heeen, do nieba. Za nami Złaz Chorągwi na Górze św. Anny. W ciągu ostatnich dni mieliśmy okazję, by wspomnieć bohaterów III Powstania Śląskiego i wydarzenia sprzed 90. lat, ale też bliżej poznać się w gronie środowisk harcerskich z całej chorągwi, obudzić w sobie nowe pasje i radość ze wspólnego działania.

Spotkaliśmy się, by uczcić 90. rocznicę III Powstania Śląskiego. Ale staraliśmy się, by nie było tylko historycznie. Poznawanie faktów dotyczących powstania i udział w uroczystościach staraliśmy się zatem połączyć z wędrówką, różnorodnymi warsztatami i innymi zajęciami. Pierwszego dnia uczestnicy Złazu docierali na Górę św. Anny wykonując po drodze “zadania specjalne”, a wieczorem wzięli udział w grze fabularnej. Sobota, 21 maja - dzień centralnych obchodów rocznicy powstania - miała charakter dużo bardziej oficjalny. Silna reprezentacja chorągwi wzięła udział w uroczystościach pod pomnikiem - kilkanaście pocztów sztandarowych, szpaler, pośrodku którego szedł Druh Bronisław Komorowski - Prezydent RP, służba medyczna i porządkowa - wszędzie tam było nas widać.

Druga połowa dnia miała już zupełnie inny charakter - podczas kilkunastu bloków programowych uczestnicy złazu mieli m.in. możliwość poznania podstaw technik fireshow i żonglerki, samoobrony i pierwszej pomocy, wziąć udział w zajęciach fotograficznych, kulinarnych, artystycznych i turystycznych, zagrać w powstańcze “monopoly”. Podczas wieczornego koncertu specjalnie dla nas wystąpił zespół “Bohema”, w pokazie fireshow zaprezentowała się również grupa “Nightshine”. Na zakończenie wspólnie wypuściliśmy 100 lampionów - “latarni nieba”, na pamiątkę setnej rocznicy wydania przez A. Małkowskiego rozkazu, powołującego pierwsze drużyny skautowe, łącząc się myślami z uczestnikami odbywającego się w tym czasie Zlotu Lwów 100.

Złaz Chorągwi za nami. Mamy nadzieję, że dla wszystkich, którzy wzięli w nim udział, był okazją nie tylko do wspomnienia powstańczych bohaterów, ale też dostrzeżenia naszej obecnej jedności w różnorodności, otwarciem nowych znajomości, wspólnych działań i przedsięwzięć. Tymczasem już niedługo następna okazja do spotkania. A więc - żegnamy Górę św. Anny - i zapraszamy we wrześniu do Nysy na II Integracyjny Zlot Chorągwi Opolskiej !!!

Komentarze do “Złaz za nami!!!”