21:05/90 – zapraszamy na Złaz!!!

Blisko, coraz bliżej. Już niedługo pierwsza w tym roku okazja do spotkania w gronie środowisk harcerskich z całej chorągwi – a może i nie tylko.

Zaczynamy nieco historycznie – choć z licznymi odniesieniami do dnia dzisiejszego. Blisko 90. lat temu wybuchło III Powstanie Śląskie –jedno z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii regionu. Jego największa bitwa rozpoczęła się 21 maja w rejonie Góry św. Anny. Dokładnie 90 lat później w tym samym miejscu spotkamy się i my – aby przypomnieć sobie tamte wydarzenia i ich bohaterów, ale przede wszystkim spojrzeć przed siebie – razem szukać współczesnych pól do działania, odkrywać perspektywy na przyszłość, radośnie i twórczo połączyć się we wspólnym działaniu. Nie będziemy zatrzymywać się tylko na wydarzeniach historycznych – wręcz przeciwnie, chcemy szukać świeżości i inspiracji. Bo „rocznice należy święcić nie wspomnieniem, ale postanowieniem nowych czynów”.

20 maja wyruszymy zatem na trasy po powstańczych śladach, by ostatecznie spotkać się na Górze św. Anny podczas wspólnych zajęć, gier i warsztatów, a także wziąć udział w rocznicowych obchodach 21 maja.

W najbliższych dniach ukaże się pełny regulamin Złazu. Tymczasem zamieszczamy najważniejsze informacje organizacyjne:

Termin: 20-21. 05. 2011
Miejsce: Góra św. Anny
Wpisowe: 10 zł


W ramach wpisowego zapewniamy:
- infrastrukturę noclegową (miejsce na rozbicie namiotów/nocleg w schronisku dla zuchów + zaplecze sanitarne)
- obiad w sobotę
- ubezpieczenie
- plakietkę złazową (dla drużyn, które wykonają wszystkie zadania)
- nagrody dla zwycięzców konkursu poprzedzającego złaz
- bogaty program
- możliwość uczestnictwa w specjalnym charakterze w uroczystościach z udziałem najwyższych władz państwowych

Na miejsce startu poszczególnych tras uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie.

13 odpowiedzi do “21:05/90 – zapraszamy na Złaz!!!”

Dodaj komentarz

Aktualny dzień miesiąc rok *